top of page

Linia peletowania trocin i odpadów stolarskich

Zaktualizowano: 29 lut

Kompletna i automatyczna linia peletowania trocin


Nawrocki TG (Technologie Granulowania) od 1998 roku projektuje linie peletowania trocin, a także kompletne fabryki pelletów z biomasy i innych surowców.


Nasze ciągi produkcyjne spełniają założenia inwestycyjne: energooszczędność, wydajność, jakość i bezpieczeństwo.

Nawrocki Technologie Peletowania - Fabryka Pelletów
Nawrocki Technologie Peletowania - Fabryka Pelletów


Linia peletowania trocin jest oparta o technologicznie zoptymalizowany ciąg maszyn. Co ważne jest to ciąg zamknięty z zawracaniem pyłów i odsiewek do produkcji.


Standardowe wyposażenie zależy od typu surowca:

- wilgotność: suche lub mokre,

- rozmiar wejściowy: trociny lub większa frakcja.


  • W przypadku trocin mokrych stosujemy suszarnie. W zależności od wydajności i wymagań to suszarnie bębnowe, taśmowe lub wirowe.

  • Jeżeli surowcem pierwotnym są klocki, deski, zrębki, zrzyny itp. to linia jest wyposażana w układ mielenia w postaci rębaka poziomego lub z zasypem górnym.


Mielenie i przygotowanie trocin w fabryce pelletu


Surowiec wysuszony i rozdrobniony trafia później do młyna domielającego, potem granulatora, chłodnicy, przesiewacza, wagopakowarki. Między nimi są urządzenia transportujące (mechaniczne i pneumatyczne) i zbiorniki buforowe różnej wielkości i budowy.


Dopełnieniem jest filtr pyłowy, instalacja pneumatyczna (powietrza sprężonego), sprężarka z osuszaczem powietrza i zespołem zaworów, zespół rurociągów transportowych i aspiracji pyłów, konstrukcje stalowe wsporcze.


Całość pracuje pod kontrolą automatycznego systemu sterowania. Dzięki niemu obsługa jest zredukowana nawet do 2 operatorów na zmianę. System kontroli obejmuje wszystkie procesy i chroni operatorów, maszyny oraz halę produkcyjną.


ATEX - zabezpieczenia przeciwwybuchowe


Na życzenie, za dopłatą, projektujemy i dostarczamy technologie wyposażone w urządzenia zgodne z ATEXem. Dobieramy je razem z ekspertami o wieloletniej praktyce, aby zagwarantować rozwiązania najoptymalniejsze pod względem kosztów oraz bezpieczeństwa.


W przypadku zainteresowania naszymi liniami granulowania prosimy o kontakt, T: 509 930 307 (Paweł Nawrocki).


358 wyświetleń

Comments


bottom of page