top of page

Matryce płaskie i pierścieniowe do granulatorów i peleciarek

Matryce

pierścieniowe

X46Cr13 to symbol stali dla matryc pierścieniowych - symbol jakości.

Nawrocki Technologie Granulowania dostarcza najwyższej jakości Produkcja

matryce ze stali nierdzewnej dla każdego typu granulatorów i surowców. Każda matryca jest wykonana wyłącznie z certyfikowanej, europejskiej stali X46Cr13, która jest standardem dla profesjonalnych producentów pasz granulowanych oraz pelletów biomasy i innych surowców.

Nawrocki-Pelleting-Technology-Matryca_KW
Nowoczesna produkcja matryc
  • Nasze matryce są produkowane są z zachowaniem najwyższej precyzji obróbki mechanicznej oraz są hartowane w nowoczesnych i wydajnych piecach próżniowych.

  • Powtarzalność najwyższej jakości to najważniejsza cecha gwarantująca naszym Klientom bezpieczeństwo produkcji oraz pracy.

  • Matryce pierścieniowe są wiercone wiertłami lufowymi, co daje, jakże pożądaną, gładką powierzchnię otworów.

  • Automaty wiertarskie najnowszej generacji umożliwiają uzyskanie optymalnego rozkładu otworów, w zależności od granulowanego surowca.

Stal X46Cr13

Wykorzystujemy odkuwki wyłącznie z europejskiej stali gwarantującej odpowiednią strukturę i wytrzymałość mechaniczną. Dzięki odpowiedniej kompozycji węgla, chromu, niklu, manganu i wanadu otrzymujemy stopy, które są odporniejsze na ścieranie i zużycie nawet przy najtrudniejszych surowcach. Stal kontrolujemy już na etapie kucia i odrzucamy odkuwki z wadami.

Hartowanie próżniowe

Proces hartowania jest najważniejszym etapem ponieważ od niego zależy mechaniczna wytrzymałość matryc. Dlatego pełną obróbkę termiczną matryc pierścieniowych (hartowanie i odpuszczanie) wykonujemy wyłącz- nie w piecach próżniowych w atmosferze azotowej. W temperaturze ponad 1000oC wieloetapowe nagrzewanie jest kontrolowane przez komputer. Dzięki takiemu procesowi obróbki termicznej otrzymujemy idealną twardość na poziomie struktury molekularnej, gładkość na całej powierzchni oraz minimalne zniekształcenia. Dlatego nasze matryce zużywają się równomiernie i pracują dłużej, redukując tym samym koszty produkcji.

Kontrola i zapewnienie powtarzalnej jakości

Wszystkie matryce podlegają rygorystycznej kontroli zanim opuszczą nasz magazyn. Każda matryca jest oznaczona niepowtarzalnym nu- merem i jest sprawdzana zgodnie ze specjalną procedurą. Kontro- li podlegają wymiary oraz twardość. Powtarzalna precyzja obróbki mechanicznej jest zapewniona poprzez zastosowanie maszyn CNC z dokładnością do setnej części milimetra. Matryce dopuszczone do sprzedaży są pakowane w taśmy zabezpieczające i skrzynie lub palety zapewniające bezpieczeństwo podczas transportu.

Nawrocki-Pelleting-Technology-Matryca_10
Projektowanie matryc dla trudnych surowców.

 

Nabywając matryce i inne materiały eksploatacyjne w NPT otrzymujecie dostęp do czterdziestoletniego doświadczenia.

Wiemy jak dobrać konstrukcję matrycy do różnych surowców począwszy od pasz zwierzęcych, biomasy leśnej i rolnej, kończąc na egzotycznych takich jak osady pościekowe i poferment z biogazowni.

Z użytkownikami naszych matryc stworzyliśmy ol- brzymią bazę wiedzy, na której opierają się nasi kon- struktorzy i technologowie.

Możecie także z niej skorzystać i zarabiać więcej na doskonale sparametryzowanych materiałach eksploatacyjnych.

Testy surowca a dobór parametrów matryc

 

Małopopularne surowce, warto wcześniej poddać testom granulowania, zanim zakupi się matryce. Dotyczy to nowych mieszanek i receptur, a także surowców o różnych poziomie wilgotności.

 

Nasze usługi obejmują kompleksowe testy granulowania. Umożliwiają one zbadanie zachowania się surowca w zależności od parametrów matrycy oraz rozdrobnienia i wilgotności surowca. Wyniki pozwalają oszacować wydajność  granulatora dla testowej matrycy i surowca, optymalny stopień spiętrzenia dla danej średnicy otworu. Jesteśmy w stanie określić także szybkość zużywania się rolek i matrycy.

 

Testy wykonujemy na naszych granulatorach, do których posiadamy komplet matryc o średnicy otworów fi6 (inne również). Do testu zwykle wystarcza jeden big-bag surowca (około 1,5 m3) o wilgotności 12%-15% i rozdrobnieniu 0,1-5,0 mm. Testujemy także surowce o innych parametrach – możliwości i szczegóły uzgadniamy wcześniej. Test może być odpłatny.

 

Po teście nasi Klienci otrzymują informację o charakterystyce swojego surowca, próbki granulatu z komentarzem oraz oczywiście zalecane przez nas parametry matrycy.

Optymalny rozkład i ilość otworów, a wydajność

 

Podczas wgniatania surowca przez rolki do otworów matrycy, przestrzenie międzyotworowe stawiają duży opór. Jest to przyczyną niższej wydajności i wysokiego zużycia prądu.

 

  • Unikalna konstrukcja wyróżnia nasze matryce spośród innych, oferowanych na rynku. Jakość granulatu oraz przepustowość (wydajność) granulatora jest związana tak z mocą jak i optymalnym wzorcem rozłożenia otworów.

  • Nasz wzorzec rozmieszczenia otworów gwarantuje wydajność wyższą nawet o 20% w porównaniu z matrycami o standardowym rozkładzie.

  • W połączeniu z doskonale dobranym kątem stożków wprowadzających oraz częścią rozprężającą nasze matryce wywierają mniejsze siły na surowiec, redukują zużycie mocy oraz zmniejszają ryzyko przytkań granulatora.

 

Sprawdź nasze matryce zoptymalizowane pod kątem żywotności i wydajności.

Ilość otworów ma znaczenie dla wydajności, podobnie jak ich rozkład. Od swoich dostawców zawsze żądaj informacji o ilości otworów oraz szerokości roboczej matrycy. Wielu dostawców matryc w celu obniżenia kosztów produkcji redukuje te wartości. Takie matryce są tańsze w zakupie, ale droższe w eksploatacji z uwagi na niższą wydajność. Nie kupuj matryc z niską ilością otworów – to się nie opłaca.

bottom of page