top of page
NPT-Nawrocki-Straw-Hay-Pellets_4.webp

Linie do produkcji pelletów ze słomy i siana

Słoma i siano mogą być szeroko stosowane w formie granulatu - pelletu w rolnictwie jako nawozy; w produkcji drobiu jako podściółka; oraz klasycznie - jako ekologiczne paliwo.

Nawrocki projektuje i wybuduje linie do produkcji pelletu o wydajności od 1,5 do 6 t/h.

3x

Szerokie zastosowanie pelletu
ze słomy i siana

Jak uszlachetnić pellet, aby był bardziej konkurencyjny?

Czysty pellet ze słomy lub siana wykorzystuje się jako paliwo czy nawóz lub podściółka. Jednak nie zatrzymujemy się na tym - uszlachetniamy pellet na podściółkę i nawozy. Dzięki podniesieniu parametrów pelletu ze słomy, uzyskasz wyższe zyski.

NPT-Nawrocki-Pelety-Ze-Slomy-Sterylizacja_edited.jpg

Sterylizacja sieczki słomianej

Termiczna sterylizacja sieczki słomianej to skuteczna metoda zapewnienia higienicznych warunków na fermach drobiu. Proces ten eliminuje bakterie, grzyby i inne patogeny, które mogą zagrażać zdrowiu ptaków. Dzięki temu sieczka słomiana staje się bezpiecznym i czystym materiałem do wyściełania kurników, wspierając zdrowie i dobre samopoczucie drobiu.

NPT-Nawrocki-Pelety-Ze-Slomy-Sterylizacja-Chemiczna_edited_edited.jpg

Sterylizacja chemiczna

Alternatywną metodą w hodowli kurcząt, jest chemiczna sterylizacja sieczki słomianej w celu zapewnienia higienicznych warunków na fermach. Proces ten skutecznie eliminuje bakterie, grzyby i inne patogeny poprzez zastosowanie specjalistycznych środków chemicznych, co minimalizuje ryzyko chorób wśród drobiu.

NPT-Nawrocki-Pelety-Ze-Slomy-NPK_edited.jpg

Dodatek NPK

Dodawanie NPK do sieczki słomianej znacząco poprawia jej właściwości nawozowe, wzbogacając glebę w niezbędne składniki odżywcze. Azot, fosfor i potas wspierają zdrowy wzrost roślin, poprawiając ich rozwój i plonowanie. Dzięki temu wzbogacona sieczka słomiana staje się bardziej efektywnym i wartościowym nawozem organicznym.

Zarezerwuj bezpłatną konsultację techniczną

Opracujemy konkretną technologię produkcji, dobierzemy odpowiednie wyposażenie oraz automatyczne sterowanie. Wykonamy Ocenę Zagrożenia Wybuchem oraz Ocenę Ryzyka. Zintegrujemy pracę poszczególnych wykonawców inwestycji od etapu FEED (Front End Engineering Design) do końcowych odbiorów fabryki.
Kompleksowo i kompetentnie.

NPT-Nawrocki-Straw-Pellets.jpg
bottom of page