Peleciarki​ (pelleciarki) i linie peletujące. Small Pellet Mill.

Producent pelleciarek. Producent peleciarek.
Granulatory miniPelleter - prasy granulujące

miniPelleter 18. miniPelleter 45. 

Granulatory mP

miniPelleter

18 & 45

Wielki granulator z małym silnikiem 

miniPelletery to granulatory z matrycą płaską projektowane przez Nawrocki Pelleting Technology od 2013 roku z myślą o mniejszych producentach granulatu paszowego i z biomasy. Produkowane w wersji z silnikami 18,5kW oraz 45kW zaspakajają potrzeby producentów pelletu głownie z własnego surowca. miniPelletery są doskonałą alternatywą dla tanich maszyn z dalekiego wschodu lub ich polskich klonów.

Flaga_EN.png
KW-MP.jpg
Nowa konstrukcja do wydajnej pracy

miniPelletery to półprzemysłowe granulatory zaprojektowane dla producentów pelletów z biomasy i pasz granulowanych.

Każdy miniPelleter jest wykonany z najwyższej jakości podzespołów produkowanych w Unii Europejskiej. Montaż odbywa się na naszej linii produkcyjnej w Polsce. To 100% Europejczyk – wyznacznik nowoczesności, efekt 40 letniego doświadczenia w granulowaniu. To całkiem nowa konstrukcja przeznaczona do wydajnej pracy. Zaprojektowany, abyś mnożył zyski i zadowolonych Klientów.

 

Co może dla Ciebie zrobić miniPelleter?

Może wyprodukować odpowiedniej jakości granulat. Z trocin drzewnych, słomy, siana – lista jest długa. Może też wyprodukować pasze dla kurczaków, trzody, bydła, koni, królików itd. Z matrycą fi12 o długości otworu nawet 180mm wyprodukujesz doskonałe pasze dla ryb.

 

Jednym słowem: Wyprodukuje dla Ciebie produkt, który z powodzeniem będziesz sprzedawał. I zarabiał wymierne pieniądze dla Ciebie i Twojej firmy.

Nawrocki Technologie Granulowania miniPelleter peleciarka
Nawrocki Technologie Granulowania pelciarka 45kW

Kliknij poniżej i ściągnij katalog 

Łatwe dozowanie surowca

mP jest standardowo wyposażony w stożkowy zbiornik surowca oraz dozownik do komory granulującej. Dozownik posiada skalę od 1 do 10, która umożliwia natychmiastowe ustawienie szybkości przepływu surowca. Skala to również narzędzie do programowania granulowania Waszych surowców. Wystarczy obserwować pracę miniPelletera, sprawdzać na bieżąco jakość pelletów i określać wielkość przepływu dla najlepszej jakości. Powrót do tych danych zwalnia operatorów z konieczności każdorazowego i czasochłonnego badania odpowiedniego przepływu dla otrzymania najlepszej jakości granulatu. To oszczędność czasu i pieniędzy.

 

Mocna i wytrzymała konstrukcja

miniPelletery są oparte na sztywnej ramie z płytami wzmacniającymi do przekładni i silnika napędowego. Sercem jest zespół granulujący. Jest to atletyczna, dopasowana i kompletna całość pracująca jak monolit. Obsada rolek jest wykonana z jednego kawałka stali, bez żadnych spawów lub łączeń skręcanych. Wał obrotowy wyróżnia się odpowiednią wielkością i konstrukcją, co jest podstawą każdego granulatora.

Nawrocki Technologie Granulowania peleciarka do trocin
Nawrocki Technologie Granulowania matryca płaska
Intuicyjna i prosta obsługa

Koncepcja miniPelleterów jest bardzo prosta: Rozpakowujesz, podłączasz do zasilania i produkujesz. To zarazem najprostszy w obsłudze granulator jak i najbardziej zaawansowany technicznie dostępny model. Bezproblemowy w utrzymaniu i serwisie. miniPelletery można łatwo włączyć do pracy z innymi urządzeniami linii granulacji.

 

Najwyższa jakość wykonania to główny cel, nie przypadek

Oba miniPelletery to kompaktowa i przemyślana konstrukcja. Duży, stożkowy, galwanizowany zbiornik z bezpiecznym wzmocnieniem. Regulator szybkości dozowania surowca. Masywne klamry do szybkiego demontażu korpusu. Duże i wygodne uchwyty. Drzwiczki inspekcyjne na galwanizowanym dwuczęściowym korpusie.  Szafka zasilająca po lewej stronie. Czytelne i duże przyciski sterowania oraz odczyt obciążenia. Z prawej strony podręczny magazyn narzędzi. Wszystko jest na swoim miejscu. Logicznie i intuicyjnie.

 

Zaawansowany w prostocie. Niezawodny w działaniu.

Zaawansowana konstrukcja to nie nafaszerowana techniką maszyna. To nie skomplikowana maszyna, z nieskończoną ilością elementów. mP 18 i mP45 są efektem pracy inżynierów i dziesiątek lat doświadczenia. To maksymalnie uproszczony zespół granulujący z logicznie dobranymi detalami w minimalnej ilości. Nasi konstruktorzy pomyśleli o wszystkim. Uprościli i wzmocnili konstrukcję, zoptymalizowali parametry. miniPelleter 18 i 45 to techniczne majstersztyki.

Surowiec

Biomasa

 • Rodzaj: praktycznie każda biomasa pochodzenia rolniczego i leśnego,

 • Rozdrobnienie: w zależności od otworu matrycy np.

  • - fi 6,0: 0,5-4,0 mm,

  • - fi 8,0: 0,5-5,0 mm.

Wilgotność – zależy od rodzaju surowca:

 • Optymalna: około 14-16%,

 • Dopuszczalna: określić obserwując jakość granulatu i wydajność.

Pasze

 • Rodzaj: praktycznie każda sypka mieszanka paszowa,

 • Rozdrobnienie: standardowe dla pasz sypkich.

Wilgotność: standardowa dla pasz sypkich.

 

Wydajność maksymalna
 • Przewidywana wydajność rozgrzanej maszyny z dotartą matrycą

Biomasa

 • Drewno miękkie: 300 kg/h

 • Drewno twarde: 200 kg/h

 • Słoma, siano: 200 kg/h

 • Łuska słonecznikowa: 300 kg/h

 • Poferment: 350 kg/h

Pasze

 • drobiowe: 400 - 600 kg/h

 • rybne: 350 - 550 kg/h

 • trzodowe: 250 - 350 kg/h

 • bydlęce: 150 - 200 kg/h

Wyposażenie standardowe
 • stożkowy podajnik surowca (mP18),

 • separator magnetyczny,

 • regulator szybkości dozowania surowca,

 • prasa granulująca z panelem sterowania

 • moduł zasilania GT,

 • silnik 18,5kW lub 45kW z przekładnią,

 • 1 matryca płaska,

 • 2 rolki kompletne,

 • komplet narzędzi,

 • kabel zasilający

 • dokumentacja.

 

Wyposażenie dodatkowe:

miniPelleter możesz uzupełnić o dodatkowe opcje lub urządzenia z serii miniX i zbudować własną kompletną linię granulowania biomasy lub pasz.

 • zasilanie typu SoftStart,

 • kondycjoner,

 • chłodnica przeciwprądowa,

 • zespół aspiracji chłodnicy przeciwprądowej,

 • dozownik ślimakowy z mini zbiornikiem 1,0 m3,

 • przesiewacz wibracyjny,

Wymiary miniPelleter 18 (GRV.340)

NPT-mP18-Wymiary

Wymiary miniPelleter 45 (GRV.550)

NPT-mP45-Wymiary
Estetyka. Wygoda. Radość z pracy.

Wierzymy, że rozwiązania konstrukcyjne są ważne. Ale estetyka i jakość wykonania także. Dlatego projektując miniPelleter 18 postaraliśmy się, abyś mógł podziwiać również jego formę i jakość wykonania. Szlifowane powierzchnie, doskonałe spawy, najwyższej jakości komponenty, malowane proszkowo lub galwanizowane elementy wewnętrzne. To wszystko uzupełnia mocną mechaniczną konstrukcję.

 

Napęd i przekładnia. Są również niezawodne.

Wydajność i niezawodność miniPelleterów to nie tylko efekt dopracowanej konstrukcji. To również zasługa zastosowanych komponentów. Otrzymasz napęd i przekładnię od wyłącznie wiodących europejskich producentów (Nord lub Bonfiglioli). To gwarancja stabilnej i wieloletniej pracy. Silniki 18,5kW oraz 45kW razem z odpowiednio dobraną przekładnią tworzą doskonale współgrającą parę, która pozwala na wydajne granulowanie nawet najtrudniejszych surowców.

 

Bezproblemowa integracja z liniami granulowania

Konstrukcja miniPelleterów umożliwia dowolne ustawienie w istniejącej linii granulacji. Okrągły wlot komory granulującej umożliwia przyłączenie każdego dozownika ślimakowego lub kondycjonera. Wysoko umieszczony wysyp granulatu pozwala na podłączenie większości przenośników odbierających pellety. Jeżeli musisz postawić granulator wyżej to również nie ma żadnego problemu. Demontujesz kółka i stawiasz go na konstrukcji. Zasilanie ogranicza się do podłączenia do prądu lub szafy zasilającej.

Nawrocki Technologie Granulowania pelecirka miniPellete 45
Nawrocki Technologie Granulowania miniPelleter z kondycjonerem pelleciarka
Wymień rolki w 2 minuty: zespół GRVR.18

Czy wiesz co bardzo irytuje właścicieli i operatorów granulatorów? Długi czas zmiany rolek i matrycy. Ponieważ to to stracony zysk. Dlatego, aby zwiększyć zyski, opracowaliśmy układ błyskawicznej wymiany rolek.  Układ GRVR.18 pozwala wymienić rolki w Twoim mP 18 w ciągu… 2 minut. A nawet krótszym. GRVR.x jest przykładem na innowacyjne i zarazem bardzo przydatne rozwiązanie redukujące koszty produkcji.

 

Testy granulowania

Zanim zakupisz miniPelleter warto sprawdzić, jak będzie się granulował Twój surowiec. Dlatego proponujemy wykonanie testów mało popularnych materiałów lub ich specyficznych mieszanek. Za niewielką opłatą, którą zwracamy w przypadku zakupu, dowiesz się jakie właściwości ma surowiec. Wynikiem testów jest prezent w postaci granulatu i doskonale dobranej matrycy, która  umożliwi Ci wydajną pracę i produkcję wysokiej jakości granulatu.

 

Rozszerz swoją ofertę

Produkujesz pasze sypkie? Zastanawiasz się nad produkcją pasz granulowanych? Nic prostszego. Mini linia granulowania oparta na miniPelleterze to najłatwiejsza metoda na szybkie rozszerzenie oferty o pasze granulowane. Nasze czterdziestoletnie doświadczenie jest do Twojej dyspozycji. Dobierzemy odpowiednią matrycę, kondycjoner i skompletujemy pozostałe urządzenia.

Oryginalne materiały eksploatacyjne to gwarancja stałej jakości

Wiemy, jak ważny jest szybki dostęp do materiałów eksploatacyjnych. Rolki, zgarniacze i inne powtarzalne elementy posiadamy w naszym magazynie. Dostępne tego samego dnia. Najważniejsze dla naszych Klientów jest to, że 100% elementów mechanicznych miniPelleterów jest produkowane w naszej fabryce w Żninie w Polsce. Nie jesteśmy zależni od żadnych poddostawców.

 

Może się zdarzyć, że szybki serwis będzie potrzebny

Nawet najmocniejsze konstrukcje ulegają awariom. miniPelleter również może ulec jakiejś awarii. Dlatego stworzyliśmy bazę podzespołów gotowych do wysyłki w dniu zgłoszenia. Wszystkie zgłoszenia przesyłasz bezpośrednio do naszego Działu Serwisu.

Bez żadnych pośredników. Dział Serwisu telefonicznie, mailem

lub przez Skype udzieli Ci natychmiast wskazówek co do

dalszego postępowania z awarią. Najdalej następnego dnia roboczego wyślemy nową część, którą samodzielnie wymienisz

w ciągu kilkunastu minut.

Zestawy Serwisowe do natychmiastowego usunięcia awarii

Klientom, którzy wymagają najwyższego bezpieczeństwa produkcji proponujemy Zestawy Serwisowe. Zawierają podstawowe materiały eksploatacyjne oraz części zamienne narażone na szybsze zużycie. Dzięki nim będziesz w stanie natychmiast wymienić uszkodzony podzespół i w ciągu kilkudziesięciu minut kontynuować produkcję. Zestaw Serwisowy możesz zamówić z nowym miniPelleterem lub w dogodnej dla Ciebie chwili.

Nawrocki Technologie Granulowania peleciarka 18kw