top of page

Granulator z matrycą pierścieniową. Producent linii do produkcji pelletu.

Granulowanie materiałów sypkich. Granulator paszowy. Granulator biomasowy.

Granulatory do pelletu. Linie do pelletu.

Granulowanie. Peletowanie. 

Jakość Bezpieczeństwo Higiena

Pakiety Antykorozyjne - Szybkie czyszczenie komory granulującej

Przemysł 4.0 gwarantuje wyższe bezpieczeństwo produkcji poprzez zastosowanie inteligentnego oprogramowania, które automatycznie kontroluje pracę granulatora oraz linii granulowania. Rozwiązania informatyczne będą niestety niewiele warte, jeżeli maszyny nie zostaną wyposażone w rozwiązania techniczne i mechaniczne, które będą wspierały oprogramowanie w codziennej eksploatacji i użytkowaniu granulatora i innych maszyn.

2017-07-18_GRB1_650_160_01.jpg
Proste i skutecznie rozwiązania są najskuteczniejsze
  • Wewnętrzna powierzchnia pokrywy komory granulującej jest wykonana z płaskich elementów. Dzięki temu czyszczenie jest bardzo łatwe i szybkie. W wykonaniu specjalnym pokrywa komory granulującej zewnętrznie ocieplona.

  • Mechaniczna szczelna integracja ze sterylizatorem umożliwia produkcję pasz bez zewnętrznych zanieczyszczeń.

  • Zgarniacze ustawiane w 2 osiach umożliwiają precyzyjne ukierunkowanie strumienia surowca pod rolki,

  • Dwa noże montowane na pokrywie komory granulującej umożliwiają regulowanie długości granulatu z zewnątrz, bez konieczności otwierania pokrywy; opcjonalne dodatkowe 2 noże (w sumie 4) gwarantują najwyższą precyzję w pożądanej długości granulek

  • Pułapka parowa uniemożliwia cofanie się pary do kondycjonera,

  • Zespół dozowania tłuszczu na matrycę (na gorącą granulkę); 2 dysze z układem dozowania i pompą,

  • Zespół dozowania melasy do kondycjonera,

Najwyższa wydajność i jakość dla poszczególnych receptur

Twardość i jakość granulek oraz wydajność granulatora są trzema najważniejszymi parametrami związanymi z procesem granulowania. Uzyskanie tych najwyższych i optymalnych wartości jest możliwe dzięki odpowiedniemu doborowi parametrów matrycy do konkretnych receptur.

Ocieplenie Komory Granulującej PCHI (Pelleting Chamber Heating Insulation)

Płaszcz wykonany z wysokiej jakości, bardzo odpornych na mechaniczne uszkodzenia mat grzewczych redukuje utratę odpowiedniej temperatury uzyskanej w kondycjonerze.

Ogrzewanie Elektryczne Komory Granulującej PCEH (Pelleting Chamber Electric Heating)

Dla najbardziej wymagających producentów pasz polecamy opcjonalny system ogrzewania elektrycznego pokrywy granulującej. Dzięki niemu pasza jest transportowana do komory granulującej bez utraty ciepła. Dostępny jedynie z PCHI.

Stal kwasoodporna
  • Newralgiczne części granulatora, które mają styczność ze surowcem są wykonane ze stali kwasoodpornej. Stal węglowa w kontakcie ze surowcem szybko rdzewieje, czego skutkiem jest szybkie zużywanie się elementów prasy poddanych jednoczesnemu oddziaływaniu wysokiej temperatury jak i niektórych składników np. sól, kwasy. Natomiast stal kwasoodporna gwarantuje najwyższy stopień czystości pasz oraz długą żywotność w kontakcie z agresywnymi surowcami typu sole, trociny dębowe i skażone osady pościekowe.

  • Ze stali kwasoodpornej jest wykonany również kondycjoner, sterylizator oraz wybierak tonująco-wyrównujący. Dostępne również kwasoodporne wykonanie wału.

Pakiet Antykorozyjny

Dla surowców o wysokim stopniu korozyjności (dąb, osady pościekowe itp.) zalecamy Pakiet Antykorozyjny, który gwarantuje odporność na rdzewienie elementów granulatora narażonych na agresywne działanie surowca, zwłaszcza w wysokiej temperaturze granulowania.

Samoczyszczący czujnik temperatury surowca SCFT (Self-Cleaning Feedstock Termometer)

W celu zagwarantowania dokładnego odczytu temperatury surowca na wylocie kondycjonera jest montowany opcjonalny czujnik temperatury. Jego czyszczenie następuje automatycznie (układ pneumatyczny) i jest zaprogramowane w AIAC.

bottom of page