top of page

Granulatory do pasz. Granulatory do RDF SRF ASR. Granulowanie. Peletowanie. 

Peleciarki dla trocin i słomy. Peleciarki dla śmieci. Peleciarki dla pasz.
Granulatory dla pofermentu. Prasy granulacyjne do osadów pościekowych.

Nawrocki Technologia Peletowania. Technologie Peletowania.

Zabezpieczenie granulatora i operatora. Komfort pracy.

Przemysłowe - Energooszczędne - Inteligentne

Każdy podzespół granulatora został opracowany w celu minimalizacji ryzyka uszkodzenia maszyny oraz zranienia operatora. Ponadto zastosowaliśmy rozwiązania znacznie podnoszące komfort pracy operatorów, a co za tym idzie, szybkość ponownego przywrócenia do pracy. Maszyny zaprojektowane i wyprodukowane przez NPT są wykonane z najwyższej jakości, atestowanych materiałów oraz podzespołów mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych. Spełniają normy i dyrektywy UE. Od 1996 roku pracujemy zgodnie z normą ISO 9001. System jest corocznie recertyfikowany przez Dekra Certification

2017-07-18_GRB1_650_160_01.jpg

ROZWIĄZANIA PROGRAMOWE

  • Inteligentny Operator Granulatora IPMO,

  • Automatyczne Rozpoznawanie Surowca AFR,

  • Blokada otwarcia pokrywy komory granulującej przed całkowitym zatrzymaniem matrycy,

  • Blokada otwarcia drzwi tylnych przed całkowitym zatrzymaniem się sprzęgła.

ROZWIĄZANIA MECHANICZNE

ROZWIĄZANIA ELEKTRONICZNE

  • Elektroniczny rozłącznik napięcia w zespole sprzęgła przeciążeniowego zapobiega poważnemu uszkodzeniu matrycy w przypadku zablokowania układu rolka-matryca przez ciało obce lub przeciążenie zespołu granulującego.

  • Elektroniczny rozłącznik napięcia na korpusie granulatora rozłącza zasilanie przy próbie otwarcia pokrywy komory granulującej,

  • Drzwi tylne zabezpieczone kluczem oraz czujnikami otwarcia, które natychmiast przerywają pracę,

  • Panel sterowania LCD na wysięgniku mocowanym do korpusu granulatora pozwala na szybką reakcję operatora,

  • Kompletny zestaw czujników oraz sterownik kontrolujący pracę granulatora

Konstrukcja zespołu instalowania rolek kompletnych

Budowa rolek kompletnych w granulatorach serii GR uniemożliwia zapieczenie się i problemy z demontażem. Każda rolka jest mocowana na sztywnej tulei montowanej na tylnej obsadzie rolek. Jej montaż polega na włożeniu rolki na tę tuleję i dosunięciu do oporu. Przednia obsada rolek w wykonaniu z podwójnym podparciem na pogrubionych trzpieniach.

 
Separator magnetyczny

Granulatory GR 550, GR 650, GR 750 i GR 850 mogą zostać wyposażone w separator magnetyczny (magnesy neodymowe), które zabezpieczają matrycę i rolki. Ten separator magnetyczny w połączeniu z innymi zabezpieczeniami instalowanymi w linii produkcyjnej gwarantuje ciągłą i bezpieczną pracę granulatora. W przypadku surowców o niskiej gęstości separator nie jest stosowany, ponieważ może blokować wsyp komory granulującej.

 
Pojedynczy Zespół Napinania Pasów Napędowych BTSU (Belt Tensioning Single Unit)

BTSU to bardzo praktyczny i bezpieczny układ napinania pasów napędowych, który zabezpiecza granulator przed możliwym uszkodzeniem spowodowanym niedokładną lub nierówną regulacją. Wszystkie pasy jednego silnika są napinane poprzez jedną śrubę napinającą, a nie dwie. Nasze rozwiązanie uniemożliwia nieprawidłowe napięcie pasów, co wydłuża ich żywotność oraz skraca czas przezbrojenia granulatora.

 
Automatyczny by-pass przeciążeniowy AOBP (Automatic Overload By-Pass)

Automatyczny by-pass jest montowany na wsypie granulatora i jest uruchamiany siłownikiem pneumatycznym w przypadku nagłego wzrostu obciążenia silników głównych granulatora; automatyka natychmiastowo odcina dopływ surowca do komory granulatora i chroni rolki i matrycę przed zablokowaniem i niepożądanym przestojem w pracy

Próbnik jakości granulatu PQPC (Pellets Quality Probe Chute)

Natychmiastowy, łatwy w użyciu i bezpieczny dostęp do świeżego granulatu jest możliwy poprzez montowany na pokrywie komory granulującej próbnik. Jest to specjalne ukształtowany wysyp, który po  odchyleniu wypuszcza do podstawionego pojemnika odpowiednia ilość granulek.

Elektryczny Dźwig dla Matrycy i Rolek (EDH – Electric Die Hoist)

Zespół EDH ułatwia wymianę matrycy oraz rolek. Jego budowa umożliwia szybki demontaż i montaż matrycy oraz podzespołów takich jak rolki, pierścień wzmacniający i pierścień uszczelniający. Stanowi doskonale dopełnienie Układu Wolnych Obrotów Matrycy (DSMS) oraz Systemu Szybkiego Demontażu Matrycy (QDES.60).

 

Łatwy i bezpieczny dostęp do komory granulującej

Pokrywa komory granulującej otwiera się o ponad 170o i umożliwia swobodną pracę nawet 2 lub 3 operatorów, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Pokrywa z zawiasami po lewej lub prawej stronie.

bottom of page